Památky

Hrad Grabštejn

Hrad Grabštejn stojí na strmém ostrohu, který je obtékán Václavickým potokem, jenž se nedaleko odsud vlévá do Lužické Nisy. Stojí v samém srdci Trojzemí, místa, kde se dotýkají hranice tří států - České republiky, Německa a Polska.

 

Více informací zde

 

Zdroj fotografie: https://www.hrad-grabstejn.cz/cs

 

grabštejn

 

 

Zřícenina Toleštejn

Hrad Toleštějn (pův. Dohlenstein, Kavčí skála, 670 m) je dnes zříceninou středověkého hradu, který se poprvé připomíná roku 1337. Hrad byl vybudován na ochranu cesty z Čech do Lužice a ve své době byl významným a mocným opevněním. 

 

zdroj fotky: www.ceskesvycarsko.cz

 

toleštejn

 

 

Skalní most Bastein - Neurathen

Jedna z dominant Saského Švýcarska: skalní most z pískovce, který byl označen jako technická památka, je dlouhý 76 m. Most spojuje Bastei a skalní hrad Neurathen. Při přecházení mostu budete mít nádherný výhled do okolí (Lilienstein, Paffenstein, Koenigstein,....až do Drážďan).

 

památky

Výlety do přírody

Pravčická brána

Národní přírodní památka Pravčická brána je místo, které rozhodně nemůžete vynechat. Je největší přirozenou skalní bránu na našem kontinentu.

 

uvodni foto pravcicka brana

 

 

 

Rozhledna na Jedlové hoře

Rozhledna na Jedlové hoře je nejvyšším místem Lužických hor. Dovolí-li počasí, můžete vidět horizont od Krušných hor až po Krkonoše.

 

zdroj foto: www.regiontourist.cz

 

jedlová

 

Trpasličí jeskyně

Trpasličí jeskyně jistě rozzáří úsměvy vašich dítek, až uvidí vytesanou Sněhurku a budou hledat sedm trpaslíků po skalách uprostřed lesů.

 

zdroj fota a další informace zde:

https://www.ceskesvycarsko.cz/cs/zazitky/cile/trpaslici-skala

 

Reliefy-trpasliku

Sportovní aktivity

Horolezecké aktivity

České Švýcarsko, Lužické hory a Šluknovsko nabízí jedinečné horolezecké sportovní zážitky na skalách či na umělých stěnách v Srbské Kamenici. jedinečné horolezecké sportovní zážitky na skalách či na umělých stěnách v Srbské Kamenici.

 

 

Lyžování

Nudit se nebudete ani v zimě díky udržovaným lyžařským areálům a dalším sportovištím, například ve sportovním areálu Varnsdorf s plaveckou halou

 

 

Pohoda u vody

Pohoda u vody na trávě u přehrady, rybníka nebo jezera. K dispozici jsou také koupaliště Slávie v Horním Podluží, v Jiřetíně pod Jedlovou, v České Kamenici či Rumburku.

 

 

Cyklistika

Využijete vstřícných podmínek zdejšího kraje a projeďte se na kole. Po dohodě můžeme zajistit i zapůjčení.

Depandance k pronájmu

Depandance k pronájmu

Apartmány Chřibská - posezení

Apartmány Chřibská - posezení

Interiér

Interiér

apch ct4

apch ct4

apch ct1

apch ct1